Technologia

Home Technologia

Zastosowanie

NISZCZENIE GRZYBÓW

Grzyby i pleśnie rozwijają się najlepiej na wilgotnym podłożu, w temperaturze powyżej 22oC, w miejscach o małym ruchu powietrza. Dlatego najczęściej spotyka się je w wilgotnych piwnicach, narożnikach ścian, we wnękach okiennych, za meblami. Zasiedlają mury, drewniane elementy konstrukcyjne, fundamenty.

Organizmy te nie tylko niszczą konstrukcje. Wytwarzają toksyny, które są groźne dla człowieka. Zarodniki i przetrwalniki unoszące się w powietrzu mogą wpływać na zdrowie osób z astma, uczuleniami lub mających problemy z drogami oddechowymi.

Innowacyjną metodą jest niszczenie grzybów oraz pleśni mikrofalami. Mikrofale nie powodują znikania ciemnych plamy ze ściany. Przy pomocy mikrofal niszczone są grzyby i pleśnie na powierzchni, grzybnie pod powierzchnia oraz zarodniki i przetrwalniki. Przestają być aktywne i groźne dla człowieka.

OSUSZANIE BUDYNKÓW

Praktycznie wszystkie materiały budowlane i konstrukcje zawierają pewną ilość wody.

Woda w materiałach budowlanych to małe, oddzielone od siebie kropelki znajdujące się pomiędzy pakietami materiału, niewielkie porcje wody zebranej w zagłębieniach lub pęknięciach oraz woda w mikroskopijnych kapilarach ( cienkich rurkach ). Technologia mikrofalowa jest najbardziej skutecznym oraz efektywnym sposobem osuszania ścian.

OSUSZANIE OBIEKTÓW HISTORYCZNYCH I SAKRALNYCH

W obiektach tego typu spotyka się grube mury, ściany z kamieni i cegieł, zaprawę wapienna, malowidła na ścianach, gliniane tynki. Wykorzystanie technologii mikrofalowej może być jedynym sposobem na szybkie osuszenie i podjęcie dalszych prac konserwatorskich.

Potrzebujesz porady?

Masz pytania lub wątpliwości?

+48 608 613 275
82 564 65 51

INSTALCEM Sp. z o. o.

22-100 Chełm, ul. Fabryczna 6

REGON: 110089532, NIP: 563-00-15-856,
KRS: 0000058305

Created by: DesignArc, wdrozenie: wirtualny wizerunek