Zwalczanie Szkodników Drewna

Home Zwalczanie Szkodników Drewna

Warto wiedzieć

Efektem działania mikrofal jest jedynie wzrost temperatury materiału.

Po usunięciu źródła mikrofal (wyłączeniu urządzenia) nie pozostaje żadna forma promieniowania wtórnego czy resztkowego, materiał nie jest też radioaktywny. Ogólnie mówiąc, nic poza wyższą temperatura materiału nie świadczy o działaniu mikrofal. W tym samym ułamku sekundy, w którym jest wyłączony generator znika promieniowanie mikrofalowe.

Do najpopularniejszych szkodników należy kołatek oraz spuszczel. Kołatek domowy oraz kołatek uparty (Anobium punctatum) to chrząszcz o długości do 6 mm. Draży głębokie chodniki o średnicy 2–3 mm. Larwy żerują w obrobionym drewnie, zarówno iglastym jak i liściastym. Spuszczel (Hylotrupes bajulus) ma długość 20–25 mm. Larwy drążą chodniki o średnicy do 7 mm. Żyje wyłącznie na obrobionym drewnie drzew iglastych: świerk, jodła, sosna i modrzew.

Szkodniki drewna niezależnie od gatunku giną w temperaturze powyżej 550C. Taka temperatura jest zabójcza dla osobników dorosłych, larw oraz złożonych jaj.

Mikrofale podnoszą temperaturę materiałów, wprowadzając cząstki materii w szybkie drgania lub zmianę polaryzacji dipoli. Mikrofale wnikając do materiału powodują, że temperatura rośnie nie tylko na powierzchni ale również w głębszych warstwach. Dzięki temu materiał jest ogrzewany w całym jego przekroju.

Mikrofale powodują wzrost temperatury wewnątrzkomórkowej. Wykorzystujemy te właściwość mikrofal przy likwidacji szkodników drewna, niszczeniu grzybów, pleśni oraz mikroorganizmów. Gwałtowny wzrost temperatury materiału w jakim żyją te organizmy, jak również bezpośrednie działanie mikrofal na żywe komórki powoduje, że następuje hipertermia (przegrzanie), a w efekcie śmierć. Skuteczność działania mikrofal w tym zakresie potwierdzona jest nie tylko w trakcie wykonywanych usług ale również w badaniach laboratoryjnych.

Potrzebujesz porady?

Masz pytania lub wątpliwości?

+48 608 613 275
82 564 65 51

INSTALCEM Sp. z o. o.

22-100 Chełm, ul. Fabryczna 6

REGON: 110089532, NIP: 563-00-15-856,
KRS: 0000058305

Created by: DesignArc, wdrozenie: wirtualny wizerunek